Środki na tworzenie miejsc w żłobkach trafią do powiatu rzeszowskiego

10 gmin z powiatu rzeszowskiego ma otrzymać środki na utworzenie nowych miejsc opieki żłobkowej. To efekty nowej edycji programu Maluch+, którego wyniki naboru przedstawiła na poniedziałkowej konferencji prasowej wojewoda podkarpacka Ewa Leniart.

Łącznie – decyzją Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej na Podkarpacie trafi 265 mln zł, co pozwoli na stworzenie i utrzymanie ponad 4 tysięcy nowych miejsc opieki nad najmłodszymi. Część tych środków trafi do samorządów z terenu powiatu rzeszowskiego, gdzie dzięki programowi Maluch+ powstanie prawie 400 nowych miejsc.

800 tysięcy dostanie gmina wiejska Dynów, gdzie dotychczas nie istniały żłobki, teraz zaś powstanie 20 miejsc żłobkowych. 3,5 miliona złotych trafi do gminy Boguchwała, dzięki czemu powstanie 50 miejsc opieki nad najmłodszymi w żłobku w Kielanówce, który powinien być gotowy na przyjęcie dzieci z początkiem 2024 roku. Dzięki dodatkowych środkom więcej dzieci będzie mogło skorzystać z opieki także w gminach: Błażowa (40 miejsc), Chmielnik (30 miejsc), Hyżne (15 miejsc), Kamień (33 miejsca), Krasne (60 miejsc), Lubenia (22 miejsca), Świlcza (44 miejsca), Trzebownisko (50 miejsc).

(s)