Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbyli 4-tygodniowy staż w Hiszpanii w ramach programu ERASMUS +

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbyli 4-tygodniowy staż w Hiszpanii w ramach programu ERASMUS +

W dniach 30 kwietnia – 27 maja 2023 roku grupa 15 uczniów z 5 – letniego technikum w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie w zawodach: technik informatyk, technik logistyk, technik handlowiec oraz technik pojazdów samochodowych pod opieką Pani Magdaleny Wolańskiej – nauczycielki języka angielskiego odbyła 4-tygodniowy zagraniczny staż w Hiszpanii w ramach programu ERASMUS+, nr Akredytacji 2021-1-PL01-KA120-VET-000046714. W ubiegłych dwóch latach praktyki zostały zrealizowane w Grenadzie oraz w Walencji. Na tegorocznych praktykantów czekała Malaga – szóste co do wielkości miasto w południowej Hiszpanii w regionie Andaluzja.

Głównym celem praktyki zagranicznej było wyrobienie w uczestnikach projektu umiejętności adaptowania się do warunków życia i pracy w innym kraju europejskim oraz doskonalenie umiejętności zawodowych zgodnie z najnowocześniejszymi standardami w sektorze usług informatycznych, logistycznych, handlowych i samochodowych.

Praktyka w Hiszpanii stała się doskonałą lekcją samodzielności i odpowiedzialności. Uczniowie, pod czujnym okiem swoich pracodawców, zdobyli wiedzę teoretyczną i praktyczną oraz niezbędne doświadczenie. Nauczyli się wiele przydatnych umiejętności związanych z pracą technika informatyka, logistyka, handlowca czy pojazdów samochodowych. Systematyczna praca i pokonywanie trudności życia codziennego nauczyła ich pokory oraz szacunku do wszystkich pracujących.

Celem praktyk była nie tylko nauka ale również poznanie kultury Andaluzji. Malaga, położona u stóp Gór Betyckich, na słonecznym wybrzeżu Morza Śródziemnego to przepiękne miasto, a uczniowie wykorzystywali każdą wolną chwilę aby poznać jego uroki i zakamarki.

Zwieńczeniem czterotygodniowego pobytu było uzyskanie certyfikatu potwierdzającego odbycie praktyk w Hiszpanii.

Wyjazd na staż zagraniczny to niewątpliwie skok na głęboką wodę, a jak wiadomo tylko wychodząc ze strefy komfortu można spełniać swoje marzenia i osiągać w życiu wymarzone cele. Doświadczenie zdobyte na stażu za granicą to nie tylko ważny punkt w CV ale także w życiu. To nowe znajomości, sytuacje, smaki, zapachy, zwyczaje i tradycje. To niezapomniane wspomnienia, nauka i przyjaźnie, których nigdy nikt nie odbierze.