Gmina Boguchwała świętuje 50 lat istnienia

Gmina Boguchwała świętuje 50 lat istnienia

Tegoroczne Dni Boguchwały, które odbyły się 10 czerwca 2023 r. połączone były z obchodami jubileuszu 50 lat utworzenia Gminy Boguchwały. Uroczystości zostały zainaugurowane konferencją w Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale. To wyjątkowe wydarzenie było doskonałą okazją do uhonorowania mieszkańców oraz samorządowców, którzy wykazali się szczególnym zaangażowaniem w rozwój Gminy Boguchwała. Podziękowanie za wsparcie i nieocenione zaangażowanie w rozwój Samorządu Gminy Boguchwała. z rąk Burmistrza Boguchwały Wiesława Kąkola odebrał także Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski.

Jubileusz 50- lecia gminy Boguchwały stanowi okazję do refleksji nad osiągnięciami i rozwojem gminy przez te lata. Jest to także moment do podziękowania wszystkim mieszkańcom, którzy przyczynili się do rozwoju i budowania lokalnej społeczności. – mówił Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski.

Historia Gminy Boguchwała sięga do 1973 roku kiedy to Boguchwała stała się siedzibą gminy zbiorowej, powiększonej w 1976 o tereny gminy Racławówka, a w 2008 przekształconej w gminę miejsko-wiejską.

Fot. MCK w Boguchwale