Kolejne środki na inwestycje w powiecie rzeszowskim

Kolejne środki na inwestycje w powiecie rzeszowskim

W środowe południe w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego miała miejsce konferencja prasowa dotycząca VI edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych skierowanych do samorządów, w których były zlokalizowane Państwowe Gospodarstwa Rolne.

Wśród wypowiadających gości znaleźli się:

Starosta Rzeszowski – Józef Jodłowski,

Wojewoda Podkarpacki – Ewa Leniart,

Poseł na Sejm RR – Andrzej Szlachta,

Burmistrz Sanoka – Jowita Nazarkiewicz.

Starosta Rzeszowski w swojej wypowiedzi przywołał udział we wcześniejszych edycjach programu rządowego, których dofinansowania obejmowały przebudowy dróg w ciągach komunikacyjnych (m. in. środki 5 mln złotych na przebudowę łącznika z drogą ekspresową S-19) oraz poinformował, że w aktualnym naborze Powiat Rzeszowski skierował 3 nowe wnioski dotyczące zmian w infrastrukturze drogowej takich powiatowych miejscowości jak: Mogielnica – Boguchwała, Tyczyn oraz tereny dynowszczyzny.

Podkreślił również, że położenie Powiatu Rzeszowskiego zasługuje na szczególną uwagę w dostosowaniu infrastruktury drogowej, ze względu na swoje strategiczne usytuowanie w regionie, które stale musi wychodzić na wprost oczekiwaniom mieszkańców powiatu – a tych liczba stale rośnie.