Obchody Święta Policji w Rzeszowskiej Komendzie

Obchody Święta Policji w Rzeszowskiej Komendzie

W dniu 26.07.2023 r. o godz. 11:00 odbyły się uroczyste obchody Święta Policji w Rzeszowskiej Komendy Miejskiej w Rzeszowie. 

Podczas uroczystości Powiat Rzeszowski reprezentowali: Józef Jodłowski – Starosta Rzeszowski oraz Lucyna Sokołowska – Członek Zarządu Powiatu Rzeszowskiego

Po rozpoczęciu odegrano hymn państwowy, a przybyłych na uroczystość gości przywitał Komendant Miejski Policji w Rzeszowie insp. Bogusław Kania. Wydarzenie miało miejsce w MGDK w Głogowie Małopolskim. 

Po odczytaniu rozkazów I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Stanisław Sekuła oraz Komendant Miejski Policji w Rzeszowie insp. Bogusław Kania wręczyli 40 aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne awansowanym funkcjonariuszom. 

 

„Praca w Policji to służba społeczeństwu. Za to właśnie pełne poświęcenia wypełnianie policyjnych obowiązków, wymagające w dodatku szczególnych predyspozycji oraz niezmiennie dobrej kondycji fizycznej, serdecznie dziękuje (…) Oby jak najwięcej młodych ludzi szło w Państwa ślady i dostrzegło w pracy w Policji szansę na rozwój zawodowy oraz możliwość samorealizacji”

fot. KMP w Rzeszowie