79. rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego

79. rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego
Dziś – 1 sierpnia – obchodzimy 79. rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 17:00, w Godzinę “W” pod Pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu ‘Rzeszów” rozpoczęto uroczyste obchody rocznicy powstania, które zainaugurował sygnał syreny alarmowej, a następnie podniesienie Flagi Państwowej i odegranie Hymny Państwowego.

Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski wraz z Wicestarostą Markiem Sitarzem w imieniu Rady i Zarządu Powiatu Rzeszowskiego złożyli symboliczny wieniec pod pomnikiem Żołnierzy AK w Rzeszowie, oddając hołd wszystkim poległym i żyjącym powstańcom oraz chcąc uhonorować ten pamiętny dzień polskiej historii.

Po oprawie salw honorowych i odegraniu Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego przez 21. Brygadę Strzelców Podhalańskich i 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zakończono uroczystości przed Pomnikiem i udano się na Mszę Świętą w Kościele pw. Św. Krzyża przy ul. 3 Maja w intencji poległych i pomordowanych Powstańców Warszawskich oraz ludności cywilnej Warszawy.