Święto Wojska Polskiego na Podkarpaciu

Rzeszowskie obchody Święta Wojska Polskiego (15 sierpnia) rozpoczęły się mszą świętą w kościele garnizonowym przy ulicy Reformackiej.

Następnie pododdziały wojska, poczty sztandarowe i uczestnicy przemaszerowali pod pomnik generała Władysława Sikorskiego w Parku Jedności Polonii z Macierzą. Tam odśpiewano hymn i podniesiono flagę państwową. Na zakończenie uroczystości goście złożyli okolicznościowe wiązanki kwiatów przed pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego.

W imieniu Powiatu Rzeszowskiego wieniec złożyli Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, Wicestarosta Rzeszowski Marek Sitarz, Członek Zarządu Powiatu Rzeszowskiego Lucyna Sokołowska oraz Jerzy Bednarz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Rzeszowskiego.

W uroczystości udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele władz województwa, samorządu i miasta Rzeszowa, służb i instytucji oraz mieszkańcy Podkarpacia.

Następnie odbyła się defilada, w której żołnierze różnych formacji biorących udział w obchodach przemaszerowali głównymi ulicami miasta Rzeszowa.