Zaduszki Jazzowe rozpoczynamy 3 listopada klasycznym jazzem w wykonaniu niezwykłego Krzysztofa Ścierańskiego oraz jego zespołu New Quartet.

Zaduszki Jazzowe rozpoczynamy 3 listopada klasycznym jazzem w wykonaniu niezwykłego Krzysztofa Ścierańskiego oraz jego zespołu New Quartet.

Krzysztof Ścierański – czołowy gitarzysta basowy, członek zespołów Laboratorium i String Connection. Współpracował z Tomaszem Stańką, Markiem Grechutą, Ewą Bem. Występuje i nagrywa z Bernardem Maselim, Markiem Napiórkowskim, Markiem Bałatą. Jest jednym z nielicznych basistów, występującym z recitalami solowymi. Nagrał osiem autorskich albumów; najnowszy, „Night Lakes”, ukazał się w 2014. Docenia go od lat publiczność polska, ale także i światowa. Od wielu lat występuje w tzw. Solo Actach, ale także w rozmaitych składach. Tym razem artysta zaprezentuje materiał stworzony wraz z jego New Quartet. To muzyka bliska fusion, w której odnajdziemy nawiązania do jazzu, etno – world music, a nawet hip hopu. Sam lider podkreśla, że styl grupy to wypadkowa muzycznych fascynacji członków zespołu. Chłopaki zagrają w składzie: Krzysztof Ścierański – bas, Dima Garelik – gitara, Haim Peskoff – perkusja, Inbar Elnatan – perkusjonalia.

 

Drugi dzień Zaduszek czyli 4 listopada, spędzimy w klimacie jazzu elektrycznego. Nasze uszy pieścić będzie Funky Flow!

Funky Flow – grupa powstała w październiku 2005 roku w Rzeszowie. Wizja założenia zespołu zrodziła się w głowach muzyków Tomka i Kuby, którzy po wcześniejszych nieudanych próbach stworzenia zespołu wokalnego, postanowili zająć się niekomercyjną muzyką instrumentalną. Po intensywnych poszukiwaniach do zespołu dołączyli Łukasz i Seweryn. Muzyka Funky Flow to fusion bazujący głownie muzyce jazzrockowej i funky. Od 2005 roku zespół zdążył nagrać płytę demo w studiu Radia Rzeszów, oraz wydać pierwszą oficjalną płytę autorską – Couple of Grooves. Poza tym, oprócz wielu koncertów klubowych, wystąpił na Jazz Rock Meeting w Opolu, ArtFest w Tarnowie, I Międzynarodowym Fusion Festiwal w Rzeszowie i zakwalifikował się do Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze. W czerwcu 2009 r nowym basistą zespołu został Mateusz „Fuji” Fudali. 

Imprezę zakończmy 5 listopada jazzem swingowym. Gwiazdą wieczoru będzie niezrównany Miłosz Bazarnik wraz ze swoim zjawiskowym zespołem 5tet! 

Miłosz Bazarnik to pianista, kompozytor i aranżer o międzynarodowym rozgłosie. Jego talent i pasja przekuwają się w dźwięki, które poruszają serca słuchaczy na całym świecie. Absolwent renomowanych uczelni muzycznych, laureat prestiżowych konkursów i stały bywalec najważniejszych festiwali jazzowych – to artysta, którego nie można przegapić. 

Wspólnie z zespołem 5tet Miłosz Bazarnik zabierze nas w podróż pełną niespodzianek. Jego muzyka łączy w sobie wyrafinowaną technikę, emocjonalną głębię i niepowtarzalny styl. Koncert 5 listopada to nie tylko okazja, by doświadczyć mistrzostwa na żywo, ale także szansa na wczucie się w atmosferę unikalnego artystycznego wydarzenia. 

Jeśli jesteś miłośnikiem jazzu, muzyki na najwyższym poziomie i niezapomnianych przeżyć, to koniecznie zarezerwuj czas na Zaduszki Jazzowe w dniach 3-5 listopada. Zapraszamy na muzyczną scenę naszych klubowych Zaduszek Jazzowych gdzie będziesz miał niepowtarzalna możliwość zanurzenia się w pulsującym rytmie jazzu.