Zapraszamy na Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego” DŻET 2024

Zapraszamy na Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego” DŻET 2024

Klub Tańca Towarzyskiego „DŻET Rzeszów-Boguchwała” serdeczne zaprasza na Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego” DŻET 2024 który odbędzie się 11maja 2024 w hali sportowej MOSiR w Łańcucie.

Zadanie jest współfinansowane ze środków budżetowych Powiatu Rzeszowskiego.

W rywalizacji tanecznej wezmą udział zarówno początkujący tancerze w różnych kategoriach wiekowych i tanecznych jak i utytułowane pary z całego kraju.

Św. Augustyn powiedział: „Człowieku, ucz się tańczyć, bo cóż będą z Tobą robić aniołowie w niebie”.

Jakże przemawiają do wyobraźni słowa tego Wielkiego Człowieka. I ciężko się z nim nie zgodzić, gdyż taniec jest wspaniałą sztuką, łączy w sobie tak wiele aspektów: muzykę, ruch, harmonię ciał tancerzy, dzięki niemu wyrażamy emocje, opowiadamy historie.

Na turniejach tańca ocenia się technikę taneczną, jakość wykonywania poszczególnych figur, przygotowanie kondycyjne. Jednak pod koniec dnia, zarówno sędziowie jak i widzowie pragną zobaczyć prawdziwy TANIEC, czasem przez tą jedną sekundę nawiązać bardzo bliski emocjonalny kontakt z tancerzami, odebrać od nich jakiś przekaz. Aby to pojąć, nie trzeba zobaczyć na żywo mistrza świata. Takie wspaniałe rzeczy będą się działy u nas na turnieju tańca , trzeba tylko umieć i chcieć je dostrzec.

Tancerzy oceniać będzie komisja sędziowska w skład której wchodzą sędziowie z całej polski z najwyższymi klasami sędziowskimi.

Turniej jest współfinansowane ze środków budżetowych starostwa rzeszowskiego a partnerem przedsięwzięcia jest podkarpackie przestrzeń otwarta bez tego wsparcia nie bylibyśmy w stanie zrealizować tego przedsięwzięcia. Za wsparcie wszystkich którzy przyczynili się to stworzenia tego wydarzenia serdecznie dziękujemy.

T

DŻET 2024