Narodowy Dzień Zwycięstwa 79. Rocznicy Zakończenia II Wojny Światowej w Europie

8 maja obchodzimy 79. rocznicę zakończenia II wojny światowej i Narodowy Dzień Zwycięstwa. Święto to zostało ustanowione przez Sejm RP w 2015 r. dla upamiętnienia zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami.

W tym dniu o godz. 11:00 przy pomniku gen. Władysława Sikorskiego w Parku Jedności Polonii z Macierzą w Rzeszowie odbyła się uroczystość upamiętniająca powyższą rocznicę.

Obchody rozpoczęto hymnem państwowym i podniesieniem flagi narodowej. Po wystąpieniach reprezentantów władz samorządowych odczytano Apel Pamięci i złożono symboliczne wieńce pod pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego. Powiat Rzeszowski reprezentowali: Starosta Rzeszowski – Krzysztof Jarosz, Wicestarosta Rzeszowski – Jerzy Bednarz oraz Członek Zarządu Powiatu Rzeszowskiego – Zbigniew Sycz.