XVI Targi Żywności Tradycyjnej pn. "Festiwal Podkarpackich Smaków"

XVI Targi Żywności Tradycyjnej pn. "Festiwal Podkarpackich Smaków"

W ubiegłą niedzielę (26.05.2024 r.) w Górnie odbyły się XVI Targi Żywności Tradycyjnej pn. “Festiwal Podkarpackich Smaków”.

To coroczne święto podkarpackich smaków skierowane jest do wszystkich wytwórców produktów tradycyjnych, ekologicznych i regionalnych z terenu powiatu rzeszowskiego i województwa podkarpackiego.

Wśród gości reprezentujących Powiat Rzeszowski byli obecni: Starosta Rzeszowski – Krzysztof Jarosz, Wicestarosta Rzeszowski – Jerzy Bednarz, Małgorzata Budzyń i Stanisław Kula – Radni Powiatu Rzeszowskiego.

Wydarzenie od lat pokazuje potencjał podkarpackich producentów i wytwórców produktów regionalnych, jednoczy społeczność lokalną, a ponadto promuje wysiłek włożony w produkcję znakomitych produktów.

Dzisiejsze targi umożliwiają konsumentom bezpośredni kontakt z lokalnymi producentami żywności, a prezentowane produkty to również nasza wizytówka.  To przecież produkcja żywności regionalnej i tradycyjnej przyczynia się do rozwoju regionu oraz dostarcza konsumentom produkty żywnościowe najwyższej jakości.