120-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrowli

Ostatnia niedziela (2 czerwca 2024 r.) była dniem obchodów jubileuszu 120-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrowli.

Uroczystości rozpoczęto zbiórką pododdziałów oraz zaproszonych gości pod budynkiem Domu Strażaka by następnie w przemarszu udać się na Mszę Św. w kościele pw. św. Łukasza Ewangelisty w Mrowli w intencji strażaków.

Następnie na pobliskim placu przystąpiono do uroczystego przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z poświęceniem oraz przyznano odznaczenia zasłużonym strażakom.

Obchody jubileuszu 120-lecia OSP w Mrowli swą obecnością zaszczycili przedstawiciele władz administracji rządowej i samorządowej. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli Powiatu Rzeszowskiego: Starosty Rzeszowskiego – dr Krzysztofa Jarosza, który wręczył zastępowi pamiątkową statuetkę, Przewodniczącego Rady Powiatu Rzeszowskiego – Tomasza Wojtona oraz Radnych Powiatu Rzeszowskiego: Iwony Janowskiej oraz Tadeusza Pachorka.

Wyjątkowe wydarzenie uświetnił koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.