Kamil Mioduchowski uczeń Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie laureatem wojewódzkiego konkursu na mem profilaktyczny pn. „Świadomy cyberzagrożeń – bezpieczny w realu”

Kamil Mioduchowski uczeń Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie laureatem wojewódzkiego konkursu na mem profilaktyczny pn. „Świadomy cyberzagrożeń – bezpieczny w realu”

Świadomy cyberzagrożeń – bezpieczny w realu” – to tytuł konkursu organizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie, którego celem jest edukowanie i uwrażliwienie na właściwe zachowania w sieci oraz kształtowanie umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań przez młodzież podczas korzystania z Internetu.

Jury konkursowe w składzie: podinsp. Krzysztof Piskor – Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Ewelina Bembenek – Zastępca Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie, Łukasz Kosiba i Alina Kręt z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie, asp. szt. Edyta Draus z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz podkom. Damian Kulczycki z Wydziału Łączności i Informatyki Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, miało trudny wybór.

Oceniający zwracali uwagę na różnorodność technik wykonania, na wartość artystyczną, ale nie mniej ważny był przekaz – edukacja i uwrażliwianie na właściwe zachowania w sieci oraz kształtowanie umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież podczas korzystania z Internetu. Zdaniem jury, młodzi autorzy w oryginalny sposób prezentowali właściwe zachowania w niebezpiecznych sytuacjach oraz sposoby unikania zagrożeń. Tematem prac były szeroko rozumiane cyberzagrożenia w szczególności cyberuzależnienia.

Jednym z trzech laureatów konkursu został uczeń Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie – Kamil Mioduchowski (5 – letnie technikum w zawodzie technik informatyk), który przygotował pracę: „Nie pozwól, aby wirtualny świat Cię pochłonął!” pod opieką Pani Renaty Potocznej – Smaroń.

Uczniowi i Opiekunce gratulujemy- czekamy na kolejne sukcesy!