Dni Gminy Boguchwała 2024

Za nami dwudniowe święto Gmina Boguchwała 2024, które było okazją do skorzystania z wielowymiarowej rozrywki dla starszych oraz najmłodszych mieszkańców.
Wydarzenie zorganizowane przez Burmistrza Boguchwały Wiesław Kąkol oraz Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale otworzyła uroczysta konferencja w sali widowiskowej MCK w Boguchwale. Powiat Rzeszowski reprezentował Krzysztof Jarosz Starosta Rzeszowski.
“𝐷𝑧𝑖𝑠𝑖𝑒𝑗𝑠𝑧𝑒 𝑠𝑝𝑜𝑡𝑘𝑎𝑛𝑖𝑒 𝑠𝑡𝑎𝑛𝑜𝑤𝑖 𝑑𝑜𝑏𝑟𝑎̨ 𝑜𝑘𝑎𝑧𝑗𝑒̨, 𝑎𝑏𝑦 𝑝𝑟𝑧𝑦𝑝𝑜𝑚𝑛𝑖𝑒𝑐́ ℎ𝑖𝑠𝑡𝑜𝑟𝑖𝑒̨ 𝑔𝑚𝑖𝑛𝑦 𝑖 𝑧𝑎𝑎𝑛𝑔𝑎𝑧̇𝑜𝑤𝑎𝑐́ 𝑚𝑖𝑒𝑠𝑧𝑘𝑎𝑛́𝑐𝑜́𝑤 𝑑𝑜 𝑢𝑑𝑧𝑖𝑎ł𝑢 𝑤 𝑜𝑏𝑐ℎ𝑜𝑑𝑎𝑐ℎ, 𝑘𝑡𝑜́𝑟𝑒 𝑠ł𝑢𝑧̇𝑦𝑐́ 𝑚𝑎𝑗𝑎̨ 𝑟𝑜́𝑤𝑛𝑖𝑒𝑧̇ 𝑖𝑛𝑡𝑒𝑔𝑟𝑎𝑐𝑗𝑖. 𝑃𝑜𝑑𝑧𝑖𝑒̨𝑘𝑜𝑤𝑎𝑛𝑖𝑎 𝑘𝑖𝑒𝑟𝑢𝑗𝑒̨ 𝑑𝑜 𝑤𝑠𝑧𝑦𝑠𝑡𝑘𝑖𝑐ℎ 𝑜𝑠𝑜́𝑏, 𝑘𝑡𝑜́𝑟𝑒 𝑝𝑟𝑧𝑦𝑐𝑧𝑦𝑛𝑖ł𝑦 𝑠𝑖𝑒̨ 𝑑𝑜 𝑜𝑟𝑔𝑎𝑛𝑖𝑧𝑎𝑐𝑗𝑖 𝑖 𝑝𝑟𝑧𝑒𝑝𝑟𝑜𝑤𝑎𝑑𝑧𝑒𝑛𝑖𝑎 𝐷𝑛𝑖 𝐺𝑚𝑖𝑛𝑦 𝐵𝑜𝑔𝑢𝑐ℎ𝑤𝑎ł𝑎.” – mówił Starosta Rzeszowski.
W wydarzeniu wzięli udział: Senator RP Józef Jodłowski, Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas-Hul oraz Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Karol Ożóg.
Dwudniowe święto Dni Gminy Boguchwała było niewątpliwie czasem radości i integracji wszystkich mieszkańców. Gwiazdą sobotniego wieczoru była Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz z towarzyszeniem Warsaw Strony Quartet i Strzyżowski Chór Kameralny pod batutą Grzegorza Oliwy, a gwiazdą niedzielnego wieczoru była legenda Bieszczad Zespół KSU.

Fot. i info.: MCK w Boguchwale