Piknik Rodzinny IPA "Bezpieczne wakacje 2024"

W sobotnie przedpołudnie 29 czerwca 2024 r. w Budach Głogowskich odbył się Piknik Rodzinny połączony z Dniem Dziecka pod hasłem „Bezpieczne Wakacje 2024” pod patronatem Starosty Rzeszowskiego dr Krzysztofa Jarosza. Jest to impreza cykliczna organizowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Rzeszów.

Podczas uroczystego otwarcia pikniku przez Przewodniczącego Witolda Szczekale – Powiat Rzeszowski reprezentował Wicestarosta Powiatu Rzeszowskiego – Jerzy Bednarz, który przekazał drobne upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie. Wydarzenie uświetniały występy akrobatyczne dzieci, pokaz sprzętu strażackiego, koni policyjnych jak i alpag oraz gaszenie palącego samochodu. Dodatkowo dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju zabawach. Impreza miała na celu propagowanie ogólnie rozumianego bezpieczeństwa, obronności na czas kryzysu i wojny oraz zdrowego trybu życia.