Dożynki Gminy Kamień

Dożynki Gminy Kamień z udziałem Piotra Pręgowskiego – aktora znanego przede wszystkim z roli Pietrka w serialu “Ranczo” – były wydarzeniem, które łączyło w sobie tradycję z nowoczesnością. Impreza ta miała na celu celebrowanie zakończenia żniw i dziękowanie za plony. Nie zabrakło także obecności władz samorządowych. Powiat Rzeszowski reprezentował Wicestarosta Rzeszowski Jerzy Bednarz oraz Radni Powiatu Rzeszowskiego.

Podczas dożynek, zgodnie z tradycją, odbywały się różne uroczystości towarzyszące, takie jak korowód dożynkowy z wieńcami i chlebem, występy zespołów ludowych prezentujących regionalne tańce i pieśni. Udział Piotra Pręgowskiego, jako osoby znanej z roli bliskiej mieszkańcom wsi, dodało wydarzeniu kolorytu i przyciągnęło dużą publiczność. Gwiazdą wieczoru był Paweł Stasiak z zespołu PapaD. Takie połączenie tradycji z elementami współczesnej kultury popularnej sprawia, że dożynki stają się bardziej atrakcyjne dla mieszkańców gminy i okolicznych miejscowości. Wydarzenie to było imprezą dwudniową, podczas której wiele się działo, bo organizatorzy zapewnili szereg rozrywek dla osób w każdym wieku.