Do 15 września przyjmowane są zgłoszenia osób, które chciałyby uczestniczyć w Zjeździe Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie z okazji 80-lecia istnienia tej zasłużonej dla powiatu i regionu placówki oświatowej. Zjazd odbędzie 12 października w gmachu szkoły. Chętni mogą rejestrować się za pomocą formularza dostępnego na stronie: https://lodynow.edupage.org/a/zjazd-80-lecia.
Początki dynowskiego liceum sięgają pierwszych dni września 1944, kilka tygodni po zakończeniu okupacji niemieckiej, na zorganizowanym pod przewodnictwem ks. Jana Śmietany zebraniu. Mieszkańcy Dynowa i okolicznych wsi wyrazili chęć powołania pierwszej na tym terenie szkoły średniej. Delegacja składająca się z miejscowych nauczycieli udała się do rzeszowskiego kuratorium oświaty i tam uzyskano zgodę na utworzenie Prywatnego Koedukacyjnego Gimnazjum i Liceum Zarządu Miejskiego w Dynowie.
Pierwszy skład kadry nauczycielskiej stanowiły osoby, które do Dynowa trafiły rzucone tu wojenną zawieruchą: z Wielkopolski, Lwowa czy Wilna. Dzięki społecznemu zaangażowaniu już 1 października możliwe było uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego z udziałem ówczesnego rzeszowskiego kuratora oświaty Michała Janika.
Zajęcia w tym okresie odbywały się w bardzo ciężkich warunkach. Nauka odbywała się w nieprzystosowanym do szkolnych potrzeb budynku. Uczniowie byli w różnym wieku, występowały duże różnice w ich dotychczasowym kształceniu. Brakowało przyborów szkolnych, podręczników. Młodzież musiała dojeżdżać, często dochodzić z odległych o kilka, kilkanaście kilometrów miejsc zamieszkania. W okolicy było wówczas bardzo niespokojnie, w pobliżu działały oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii, którym w listopadzie 1946 roku udało się nawet na krótko zająć Dynów. Zajęcia często były przerywane alarmami, nauczyciele i młodzież brali udział w lokalnej samoobronie.
W pierwszym roku szkolnym funkcjonowały oddziały klas gimnazjalnych I-IV, pierwsza klasa liceum i dwa odziały łączone, w których uczniowie nadrabiali zaległości z zakresu programu gimnazjalnego, by podjąć naukę w liceum. W roku szkolnym 1946/47 w ramach reformy edukacji zlikwidowano pierwszą klasę gimnazjum, by dostosować szkołę do nowej struktury, w której na podbudowie 7-klasowej szkoły podstawowej działały: trzyletnie gimnazjum i dwuletnie liceum.
W 1949 roku dynowska placówka została upaństwowiona i na bazie dotychczasowej prywatnej szkoły powołano Państwową Szkołę Ogólnokształcącą Stopnia Licealnego z klasami VIII-XI (klasy I-VII funkcjonowały na poziomie szkoły podstawowej). Z czasem powoli poprawiały się warunki pracy, w budynku szkolnym po licznych remontach i przebudowach adaptowano kolejne pomieszczenie pod klasy lekcyjne, pokój nauczycielski, świetlicę czy bibliotekę. Dynowskie liceum zyskiwało renomę w ówczesnym województwie rzeszowskim. Po kolejnych reformach edukacyjnych z lat 60. XX wieku liceum obejmowało cztery klasy na podbudowie ośmioletniej szkoły podstawowej.
Stały wzrost liczby uczniów wymusił podjęcie działań zmierzających do budowy nowego gmachu szkoły. W 1962 roku powstał w Dynowie Społeczny Komitet Budowy Liceum, gromadzący materiał budowlany i datki finansowe od miejscowej ludności. 26 września 1965 roku na przekazanej przez Powiatową Radę Narodową w Brzozowie parceli wmurowano akt erekcyjny, a już dwa lat później młodzież mogła rozpocząć naukę w nowym budynku, stary przeznaczony został na internat. W kolejnych latach był on sukcesywnie rozbudowywany, dobudowano m.in. kolejny pawilon, nadbudowano piętro, stworzono aulę szkolną.
Liceum dostosowywano do zmieniających się realiów. W latach 80. XX wieku obok profilu humanistycznego i matematyczno-fizycznego pojawił się profil biologiczno-chemiczny, później zmieniony na podstawowy. W późniejszym okresie powstały klasy matematyczno-informatyczne, zorganizowano pierwsze pracownie komputerowe.
Po reformie administracyjnej 1999 roku organem prowadzącym liceum został Powiat Rzeszowski. W 2004 roku szkoła przyjęła imię Komisji Edukacji Narodowej. Samorząd powiatowy nie szczędził środków na rozbudowę placówki. W latach 2012-2014 za kwotę 4,3 mln złotych wybudowano halę sportową z infrastrukturą towarzyszącą, w 2017 roku do użytku oddano nowoczesną strzelnicę pneumatyczną.
Dzisiaj w dynowskim Liceum Ogólnokształcącym uczy się blisko 350 uczennic i uczniów. Oferta edukacyjna tej placówki obejmuje klasę politechniczną, promedyczną z innowacją pielęgniarsko-kosmetyczną, humanistyczno-językową, oddział przygotowania wojskowego oraz klasę przyrodniczą.
s