NIE MA WOLNOŚCI BEZ SOLIDARNOŚCI

W dniu 30 sierpnia, Wicestarosta Rzeszowski Jerzy Bednarz uczestniczył w uroczystym odsłonięciu muralu upamiętniającego ruch „Solidarność” pod hasłem „Nie ma wolności bez Solidarności”. Mural ten znajduje na budynku będącym siedzibą Zarządu Regionu Rzeszowskiego NSZZ “Solidarność” w Rzeszowie przy ulicy Adama Matuszczaka w Rzeszowie.

Uroczystość ta była okazją do upamiętnienia i oddania hołdu wszystkim osobom zaangażowanym w walkę o wolność i demokrację w Polsce. Po odsłonięciu muralu, złożono kwiaty pod obeliskiem Adama Matuszczaka, jednego z kluczowych działaczy „Solidarności”. Mural, który zdobi teraz fasadę budynku Zarządu Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność” ma przypominać o wartościach, o które walczyła „Solidarność”, takich jak wolność, sprawiedliwość społeczna oraz prawa pracownicze.

Uroczystości odbywały się także pod krzyżem misyjnym przy rzeszowskiej farze, który stanowi ważny symbol religijny i historyczny. Kwiaty złożyli tu reprezentanci Powiatu Rzeszowskiego: Starosta Rzeszowski dr Krzysztof Jarosz, Przewodniczący Rady Powiatu Rzeszowskiego Tomasz Wojton oraz Wicestarosta Rzeszowski Jerzy Bednarz. Wydarzenie to zgromadziło nie tylko przedstawicieli władz ale również mieszkańców Rzeszowa oraz członków NSZZ „Solidarność”, którzy wspólnie oddali hołd bohaterom tamtych dni. Obecność przedstawicieli władz powiatu na tej uroczystości podkreśla znaczenie, jakie władze lokalne przywiązują do pielęgnowania pamięci o tych ważnych momentach w historii Polski.