Uroczystości 85. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego

W dniu 27 września 2024 roku obchodziliśmy 85. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. To ważne wydarzenie zgromadziło przedstawicieli władz wojewódzkich i samorządowych oraz lokalnych organizacji, a także mieszkańców, którzy chcieli oddać hołd bohaterom tamtych czasów.

Powiat Rzeszowski zawsze pamięta o takich rocznicach i uczestniczy w wydarzeniach, które kultywują patriotyczne tradycje. W ramach obchodów, delegacja powiatu złożyła wieniec pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu „Rzeszów”. W imieniu władz powiatu, w uroczystości wziął udział Jerzy Bednarz – Wicestarosta Rzeszowski. Obecność ta miała podkreślić znaczenie pamięci historycznej oraz roli Polskiego Państwa Podziemnego w walce o wolność i niepodległość Polski. Wspólne świętowanie dowodzi, że pamięć o przeszłości jest ciągle żywa i ważna dla kolejnych pokoleń.