VII Sesja Rady Powiatu Rzeszowskiego

Skuteczne przeciwdziałanie przemocy domowej wymaga systemowego podejścia do problemu, zintegrowanych i kompleksowych działań, których celem jest zahamowanie zjawiska przemocy domowej. I o tym właśnie w swojej prezentacji podczas VII Sesji Rady Powiatu mówiła Pani Agnieszka Gabrowska, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie.

To wszystko w ramach podjętej uchwały w sprawie Powiatowego Programu przeciwdziałania przemocy domowej oraz ochrony osób doznających przemocy domowej na lata 2024-2030

Kolejnymi tematami VII SESJI Rady Powiatu Rzeszowskiego było:

• Podjęcie uchwały w sprawie powołania Rady Społecznej Szpitala Chorób Płuc i OpiekI Długoterminowej im. św. Jana Pawła II w Górnie.

• Podjęcie uchwały w sprawie zaciągnięcia zobowiązania na zadanie inwestycyjne pn.: “Budowa drogi powiatowej łączącą drogę powiatową Nr 1407 R z droga krajową nr 19 – opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej”.

Jednym z ostatnich punktów sesji było podjęcie uchwał w sprawie zmian w budżecie Powiatu Rzeszowskiego na 2024 r. oraz w sprawie zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Rzeszowskiego.

Gościem dzisiejszej sesji był Pan Krzysztof Sobolewski, Poseł na Sejm RP.