Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Informacja o punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu rzeszowskiego w 2024 roku 

Usługi będą świadczone każdej osobie fizycznej, która złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

Na terenie powiatu rzeszowskiego utworzono 7 punktów:
3 punkty nieodpłatnej pomocy prawnej
i 4 punkty nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

Harmonogram działania punktów w powiecie rzeszowskim w 2024 roku przedstawia się następująco:

Pliki do pobrania:

WYKAZ JEDNOSTEK PORADNICTWA DOSTĘPNYCH DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU

Edukacja prawna - artykuły przygotowane przez organizacje pozarządowe na zlecenie Powiatu.

Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez POWIAT RZESZOWSKI, w ramach którego prowadzimy nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje.

Celem projektu jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, przy wsparciu prawników, doradców obywatelskich i mediatorów.

Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy – prowadzi także EDUKACJĘ PRAWNĄ (również dla Uchodźców z Ukrainy ), która zmierza do zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa.

pomoc prawna - plakat
pomoc prawna - plakat

Więcej informacji na stronie www

                                                                                    „ZWROT TOWARÓW NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE”?

W obecnych czasach zakupy w sieci stały się codziennością. Każdego dnia tysiące osób zamawia za pośrednictwem Internetu różnego rodzaju towary. Bardzo często zdarza się, że są to towary wykonane zgodnie ze specyfikacją kupującego. Co w przypadku gdy dokonamy zakupu produktu wykonanego na zamówienie, a chcielibyśmy dokonać jego zwrotu? Czy ustawowe prawo do odstąpienia do umowy zawartej na odległość w takich sytuacjach również obowiązuje?

                                                                                         „PODSTAWY I SKUTKI UBEZWŁASNOWOLNIENIA”

Wykład o podstawach i skutkach ubezwłasnowolnienia, które odnoszą się do prawa, a szczególnie do podejmowania albo nie, czynności prawnych. W niniejszym filmie zgłębimy podstawy związane z ubezwłasnowolnieniem – czym dokładnie jest ten stan, jakie są jego główne przyczyny oraz jakie mechanizmy leżą u jego podstaw. Oprócz tego, przyjrzymy się wnikliwie skutkom ubezwłasnowolnienia, zarówno dla osoby dotkniętej tym stanem, jak i dla jej bliskich oraz opiekunów.