XVII Powiatowy Rajd Turystyczny – Beskid Wyspowy, 3 – 4 czerwca 2016 r.

W tegorocznej edycji imprezy wzięło udział blisko siedemdziesięciu uczniów wraz z opiekunami z czterech szkół ponadgimnazjalnych: Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej z Dynowa, Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Dynowa, Zespołu Szkół w Sokołowie Młp., Zespołu Szkół Techniczno-Weterynaryjnych im. Bohaterów Westerplatte w Trzcianie oraz z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Rzeszowie.

Rajd odbył się w Beskidzie Wyspowym w dniach 3 – 4 czerwca 2016 r. W pierwszym dniu imprezy jej uczestnicy ruszyli na pieszą wycieczkę na trasie: Jurków – Mogielica (1170 m) – Hala Mogielica – Przełęcz Przysłopek – Mały Krzystonów (984 m) – Krzystonów (1012 m) – Półrzeczki.

Po wędrówce grupa rajdowa udała się na obiadokolację i nocleg do Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w Mszanie Dolnej.

Drugiego dnia rajdu uczniowie przeszli trasę: Tokarzówka nad Wiśniową – Lubomir (904 m) – Łysina – Sucha Polana – Kamiennik – Poręba.

Ponadto na Lubomirze zwiedzili Obserwatorium Astronomiczne im. Tadeusza Banachiewicza, gdzie wysłuchali prelekcji o tematyce historycznej i astronomicznej oraz mogli obserwować Słońce.

Rajd miał zapewnioną obsługę przewodnicką, którą wykonywało trzech przewodników Koła Przewodników przy Oddziale PTTK w Rzeszowie.

Każdy z uczestników rajdu otrzymał okolicznościową koszulkę przygotowaną przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie.