Dzień Samorządu Terytorialnego

Dzień Samorządu Terytorialnego

Po uroczystej Mszy Świętej w Kościele Farnym parada przedstawicieli samorządów terytorialnych przeszła ulicami Rzeszowa, aby wziąć udział w konferencji okolicznościowej, która odbyła się w sali  widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. 

Dzień Samorządu Terytorialnego to święto uchwalone przez Sejm RP w 2000 roku. Upamiętnia pierwsze wybory samorządowe w naszym kraju, które odbyły się 27 maja 1990 roku.  Zorganizowana w Rzeszowie uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń państwowych – Krzyży Zasługi – osobom szczególnie zasłużonym w działalności społecznej i samorządowej oraz pogratulowania laureatom nagrody Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych dla najzdolniejszej młodzieży Podkarpacia, Podkarpackiej Nagrody Samorządowej oraz konkursów na najlepszą stronę internetową i stronę facebook podkarpackich samorządów.

Na podstawie decyzji Komisji Nominacyjnej, która obradowała 17 maja 2017 roku w Rzeszowie, Starosta Rzeszowski – Józef Jodłowski, otrzymał wyróżnienie dla Najlepszego Starosty w województwie podkarpackim w 2016 roku będąc jednocześnie nominowanym do Podkarpackiej Nagrody Samorządowej. 

Jednocześnie informujemy, że na podstawie Kapituły która obradowała 2 czerwca 2017 r. w Rzeszowie Powiat Rzeszowski otrzymuje tytuł "Lidera Samorządności" w województwie podkarpackim w 2017 roku.

Powiat Rzeszowski otrzymał również tytuł "Powiatu posiadającego najlepszą stronę internetową wsród powiatów województwa podkarpackiego w 2017 roku".