XI Międzyszkolny Konkurs Bożonarodzeniowy „Radosne święta- twórcze święta” rozstrzygnięty!

„Po zawiei, po śnieżycy, białą wsią od chat do chat

Wędrujemy kolędnicy, rozśpiewani w cały świat”

to motto tegorocznej XI edycji Międzyszkolnego Konkursu Bożonarodzeniowego „Radosne święta- twórcze święta” organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie. Konkurs swoim patronatem objął Starosta Rzeszowski pan Józef Jodłowski, natomiast patronat medialny od kilku lat sprawuje Radio Fara. Impreza cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół średnich, co potwierdzają statystyki.

W kategorii plastycznej jurorzy wyłonili zwycięskie prace spośród 77 nadesłanych na konkurs. W tym roku młodzież miała za zadanie wykonanie ozdoby choinkowej w barwach narodowych. Inwencji nie brakowało, a efekty jej pracy można było oglądać na wystawie podczas uroczystej gali rozdania nagród.

W kategorii recytatorskiej komisja wysłuchała 14 prezentacji utworów nawiązujących do myśli przewodniej konkursu i nagrodziła najlepszych wykonawców. W quizie wiedzy o Bożym Narodzeniu, na który składały się pytania z zakresu treści biblijnych, tradycji i obyczajów świątecznych w Polsce i na świecie, historii i treści kolęd, wzięło udział 22 uczniów z siódmej i ósmej klasy szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych. Łącznie w konkursie wzięło udział 113 uczniów z 14 szkół województwa podkarpackiego.

Uroczysta gala rozdania nagród miała miejsce w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie w dniu 10 stycznia 2019 r. Pojawili się na niej zaproszeni goście, uczestnicy kategorii recytatorskiej i quizu oraz nagrodzeni uczniowie w kategorii plastycznej wraz z opiekunami. Atmosferę świąt przypomniał szkolny zespół wokalno – instrumentalny, który wykonał piękne, polskie kolędy. Laureatka konkursu recytatorskiego Klaudia Dobosz ze Szkoły Podstawowej w Niebocku przedstawiła swoją interpretację fragmentu „Chłopów” W. Reymonta, poświęconego przygotowaniu do świąt mieszkańców Lipiec. Nagrody w poszczególnych kategoriach wręczała pani dyrektor Elżbieta Klaczak-Łach w asyście ks. Andrzeja Bieni – dyrektora Radia Fara, pani Grażyny Malawskiej, pani Anety Pepaś –Skowron -dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Dynowie oraz pani Grażyny Paździorny– dyrektor Publicznej Biblioteki Miejskiej w Dynowie.

Na koniec uroczystości tradycyjnie odbyła się loteria fantowa dla wszystkich uczestników imprezy oraz poczęstunek. Pani dyrektor złożyła wszystkim piękne noworoczne życzenia, podziękowała organizatorom konkursu paniom Katarzynie Kłyż, Monice Wandas – Wasieńko, Joannie Dudzie, a także księdzu Januszowi Borkowi za wysiłek włożony w jego przygotowanie oraz zaprosiła na kolejną edycję konkursu za rok.