II Turniej Wiedzy "Matematycznie Kreatywni" rozstrzygnięty.

Inicjatorami turnieju byli nauczyciele uczący w liceum matematyki: p. J. Krajcarska, p. I. Sarnicka, p. M. Pelc-Chochrek, p. Z. Tesznar, którzy wyszli naprzeciw oczekiwaniom uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Do nich właśnie skierowany był konkurs. Miał za zadanie popularyzację wiedzy, kształcenie i rozwijanie zainteresowań matematycznych. Innym jego celem było także motywowanie do nauki uczniów uzdolnionych w kierunku przedmiotów ścisłych i zachęcenie nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami. Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Rzeszowskiego pana Józefa Jodłowskiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty pani Małgorzaty Rauch.

W turnieju uczestniczyło 12 uczniów z 5 szkół podstawowych powiatów rzeszowskiego i brzozowskiego, którzy zmagali się z matematycznymi zadaniami w dwóch etapach. Pierwszy miał na celu wyłonienie 10 półfinalistów i polegał na rozwiązywaniu zadań w formie testu zamkniętego z wykorzystaniem platformy: https://quizizz.com. Drugi etap był oparty na telewizyjnym teleturnieju 1 z 10. Była to bezpośrednia rywalizacja 10 uczestników, z których do ścisłego finału przechodziło 3 najlepszych. Uczestnik, który zdobył największą liczbę punktów był zwycięzcą turnieju. Oto oni:

1 miejsce – Dominik Kiełbasa ze Szkoły Podstawowej w Harcie, opiekunem ucznia była pani Anna Owsiany

2 miejsce – Karol Cieślik ze Szkoły Podstawowej w Ulanicy, opiekunem ucznia była pani Magdalena Gwóźdź

3 miejsce – Natalia Frańczak ze Szkoły Podstawowej w Dynowie, opiekunem ucznia był pan Adam Jagusztyn

Finaliści otrzymali cenne nagrody, zaś wszyscy uczestnicy dyplomy i pamiątkowe drobiazgi. Pani dyrektor Elżbieta Klaczak- Łach pogratulowała zwycięzcom i ich opiekunom sukcesów zaś wszystkim uczestnikom odwagi w podejmowaniu matematycznych wyzwań.

Uczestnicy konkursu mogli także zwiedzić naszą szkołę, a największą atrakcją była możliwość skorzystania z lekcji strzelania. Podczas krótkich zajęć na strzelnicy, uczniowie mogli pod opieką instruktora pana Kazimierz Żaka i uczniów klasy wojskowej sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. Była to chwila oddechu podczas zmagań konkursowych.

Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania władzom Powiatu Rzeszowskiego za wsparcie idei turnieju, Podkarpackiemu Kuratorowi Oświaty za objęcie honorowym patronatem oraz panu Robertowi Żero prezesowi firmy Auto-Moto-Fan z Przemyśla za ufundowanie nagród.