Zakończenie roku szkolnego w szkołach prowadzonych przez Powiat Rzeszowski

Uczniowie szkół, których organem prowadzącym jest Powiat Rzeszowski, zakończyli rok szkolny. Tak było między innymi w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie. W imieniu Starosty Rzeszowskiego Józefa Jodłowskiego podziękowania za całoroczny trud dydaktyczno – opiekuńczo – wychowawczy przekazał pracownikom tej placówki Jan Sieńko Członek Zarządu Powiatu Rzeszowskiego.

Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie Halina Cygan podsumowała mijający rok szkolny, najważniejsze sukcesy tej placówki oraz podziękowała za wsparcie. W 2018 r. za środki finansowe przekazane przez powiat zakupiono akcesoria komputerowe, profesjonalną tablicę do koszykówki oraz wyremontowano pomieszczenia szkolne. Zakupiono krzesła i stoliki do klasopracowni, tablice i podesty pod scenę. Doposażono kuchnię szkolną. Zakupiono urządzenie diagnostyczne do stacji kontroli pojazdów, a także części do tokarki CNC.

Kulminacyjnym punktem spotkania było uhonorowanie wyróżniających się uczniów.

Powiat Rzeszowski, realizując zadania z zakresu edukacji publicznej, jest organem prowadzącym dla 8 jednostek oświatowych, w których w 2018 roku uczyło się około 1690 uczniów, w tym 1584 w szkołach ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych oraz  106 w szkołach specjalnych. Łączna liczba oddziałów wynosiła 81, w tym 62 oddziały szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych, 19 oddziałów szkół specjalnych oraz dodatkowo 2 zespoły rewalidacyjno-wychowawcze. Zatrudnionych było blisko 270 nauczycieli i około 100 pracowników niepedagogicznych. Zadaniem powiatu jest również zapewnienie pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla dzieci mieszkających na terenie powiatu oraz uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i innych placówek mających swoją siedzibę na terenie powiatu rzeszowskiego.

W celu poprawy bazy szkół i placówek oświatowych, których organem prowadzącym jest Powiat Rzeszowski, w 2018 roku, z  pieniędzy budżetowych, wykonano remonty i zakupiono sprzęt na kwotę przekraczającą milion złotych (1 046 330 zł). Część tej kwoty stanowiły środki pozabudżetowe (227 804 zł).

Fot. Archiwum ZSZ w Dynowie