Konwent Powiatów Województwa Podkarpackiego

Wśród zaproszonych gości byli:

1. Rafał Weber – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury,
  2. Beata Leszczyńska – Zastępca Dyrektora Departamentu Dróg Publicznych w Ministerstwie Infrastruktury,
  3. Andrzej Płonka – Prezes Związku Powiatów Polskich,
  4. Krzysztof Sopel – Dyrektor Wydziału Infrastruktury Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego,
  5. Joanna Szozda – Dyrektor Departamentu Dróg i Publicznego Transportu Zbiorowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego,
  6. Jan Dereń – Kierownik Oddziału Organizacji Publicznego Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego,
  7. Robert Bugaj – Dyrektor Oddziału NFZ w Rzeszowie,
  8. Maciej Szymański – Dyrektor Oddziału PFRON w Rzeszowie,
  9. Damian Brud – Dyrektor Departamentu Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego,
  10. Lucyna Sokołowska – Członek Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

W pierwszym dniu obrad starostowie zapoznali się z informacją na temat programów wspierających inwestycje drogowe realizowane przez samorządy, dofinansowywanych za pośrednictwem Ministerstwa Infrastruktury (Fundusz Dróg Samorządowych, rezerwa budżetu państwa). Informacje tę przedstawili: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury – Rafał Weber i Dyrektor Wydziału Infrastruktury Urzędu Wojewódzkiego – Krzysztof Sopel.

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury – Rafał Weber – przedstawił obecnym zasady dofinansowania ze środków Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Mówił także o realizacji zadań własnych organizatorów dotyczących zapewnienia funkcjonowania publicznego transportu zbiorowego.

W drugim dniu obrady zdominował temat ochrony zdrowia. Dyrektor Podkarpackiego Oddziału NFZ – Robert Bugaj – poinformował obecnych o zmianie wyceny procedur i przedstawił działania rozwojowe podejmowane w służbie zdrowia.

Dyrektor Oddziału PFRON w Rzeszowie – Maciej Szymański – zaprezentował możliwości wsparcia samorządów w zakresie zatrudniania osób niepełnosprawnych i tworzenia dla nich nowych miejsc pracy. Zachęcał starostów do korzystania z tych możliwości.