Nauka w parze ze sportem

W szkołach, których jednostką prowadzącą jest Powiat Rzeszowski, kluczowe znaczenie mają wyniki w nauce i ilość olimpijczyków oraz laureatów konkursów przedmiotowych. Z drugiej strony nie mniej ważne znaczenie dla właściwego rozwoju młodego człowieka ma sport. W tym gronie prym wiedzie Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie. Największy sukces odniosły dziewczęta tej szkoły, które okazały się najlepsze w Finale Wojewódzkim Licealiady unihokeja a w finale krajowym zajęły czwarte miejsce. Dobrym wynikiem mogą pochwalić się też lekkoatleci ZS Zawodowych w Dynowie ponieważ podczas finału Wojewódzkiego zajęli II miejsce i reprezentowali nasze województwo na szczeblu ogólnopolskim.

W roku szkolnym 2018/2019 Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie w Finałach Wojewódzkich zameldował się aż dziewięć razy: oprócz wspomnianego unihokeja i lekkiej atletyki sukcesami migą pochwalić się tez przedstawiciele badmintona, tenisa stołowego, biegów przełajowych i pływania. W tym jakże bardzo udanym roku szkolnym, szkoła zgromadziła 771 pkt, co dało II miejsce w województwie podkarpackim w ogólnej klasyfikacji Licealiady szkół średnich. W przyszłości wyniki sportowe powinny być jeszcze lepsze ponieważ dzięki staraniom Starosty Józefa Jodłowskiego i wicestarosty Marka Sitarza oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Tomasza Wojtona młodzież będzie mogła trenować już na nowo wybudowanych obiektach sportowych.

Sukcesami może pochwalić się też Zespół Szkół Weterynaryjnych w Trzcianie. Reprezentantki szkoły zdobyły brązowe medale na ostatniej Licealiadzie Powiatu Rzeszowskiego w siatkówce oraz srebrne w  badmintonie.

Młodzież Zespołu Szkół w Tyczynie odniosła sukces w biegach przełajowych plasując się na najniższym stopniu podium.

To tylko najważniejsze sukcesy uczniów szkół, których organem prowadzącym jest powiat. Dzięki inwestycjom władz Powiatu Rzeszowskiego w infrastrukturę sportową i bazę dydaktyczną coraz więcej młodzieży decyduje się na aktywne spędzanie wolnego czasu i trenowanie wybranej dyscypliny sportu.

Woj.