„Aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych dla pedagogów”

Szkolenie 30 godzinne będzie przeprowadzone pierwszej połowie miesiąca marca 2020 r., w ciągu 5 kolejnych dni po 6 godz. lekcyjnych, swoim zakresem będzie obejmowało następujące zagadnienia:

1. Przygotowanie uczniów niepełnosprawnych do podjęcia pracy,
  2. Przygotowanie środowiska pracy do przyjęcia osoby z niepełnosprawnością,
  3. Prawa osób niepełnosprawnych – pomoc prawna,
  4. Praca osób niepełnosprawnych w sytuacji stresu,
  5. Pomoc psychologiczno-pedagogiczna podczas pracy,
  6. Informacje o programach z których mogą skorzystać osoby z niepełnosprawnością dla poprawy ich życia – Spotkanie z przedstawicielem PFRON.

Warunkiem uczestnictwa pedagogów uczniów niepełnosprawnych jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres e-mail: oswiata@powiat.rzeszow.pl lub na adres Siedziby Wydziału Społeczno-Oświatowego Starostwa Powiatowego w Rzeszowie, ul. 8 Marca 13, III piętro, 35-065 Rzeszów. Formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie www.powiat.rzeszow.pl (link poniżej) lub w biurze Wydziału Społeczno-Oświatowego Starostwa Powiatowego w Rzeszowie.

Ilość miejsc jest ograniczona do 20 osób i decyduje kolejność zgłoszeń, o ustalonym terminie szkolenia zostaną poinformowani zakwalifikowani uczestnicy.

Szkolenie realizowane jest w ramach projektu nr INT/EK/KAR/3/II/A/0178 pt. „Zwiększenie wiedzy i wymiana dobrych praktyk pedagogów uczniów niepełnosprawnych pogranicza polsko-słowackiego.”