Organizowany konkurs fotograficzny ma na celu ukazanie wartości terenu pogranicza na wielu płaszczyznach. Wszystkie zgłaszane prace mają nawiązywać do dorobku dziedzictwa historycznego, lokalnego folkloru, elementów przyrodniczych i specyfiki pogranicza.

W konkursie może brać udział każdy mieszkaniec powiatu rzeszowskiego lub miasta Svidnik przedstawiając w konkursie nie więcej niż 3 prace w każdej z kategorii konkursowych (historia, wydarzenie, przyroda, portret).

W konkursie przewidziano cztery równorzędne nagrody główne – po jednej dla każdej z konkursowych kategorii. Nagrodami dla zdobywców pierwszego miejsca będą m.in. profesjonalne kamerki sportowe. Zwycięskie zdjęcia zostaną wykorzystane również do projektów promocyjnych koszulek. Prace z miejsc I-III w każdej kategorii zostaną wydane w formie kalendarza. Wszystkie nagrodzone oraz wyróżnione prace zostaną nagrodzone, zaprezentowane podczas podsumowującego projekt wernisażu oraz wydane w formie publikacji papierowej i opatrzone odpowiednim komentarzem w języku polskim i słowackim.

Na wszystkie prace czekamy do 30 września 2020 r. pod adresem mailowym konkurs@powiat.rzeszow.pl

Poniżej znajduje się do pobrania regulamin konkursu wraz ze wszystkimi wymaganymi załącznikami.

Strona projektu dostępna pod adresem:

https://www.powiat.rzeszow.pl/PograniczewObiektywie