Celem wizyty była wymiana doświadczeń dotycząca przygotowania podobnej strefy inwestycyjnej w województwie małopolskim. W składzie 21-osobowej delegacji z Małopolski obecni byli m.in. Prezes Krakowskiego Parku Technologicznego Wojciech Przybylski wraz z v-ce prezesem Łukaszem Słoniowskim, Starosta Powiatu Miechowskiego, Jacek Kobyłka oraz Wójt gminy Książ Wielki Marek Szopa. Powiat Rzeszowski będący właścicielem PNT Rzeszów Dworzysko im. dr Grażyny Gęsickiej reprezentowali: Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, Członek Zarządu Powiatu Lucyna Sokołowska, Sekretarz Powiatu i Koordynator Projektu Waldemar Pijar.

Najpierw podczas spotkania goście z Małopolski obejrzeli prezentację dotyczącą przygotowania PNT „Rzeszów-Dworzysko”, następnie wszyscy udali się na miejsce, aby z bliska poznać całą infrastrukturę parku.

Jako jeden z pierwszych powiatów w Polsce zdecydowaliśmy się na tak poważną inwestycję, ponieważ zdawaliśmy sobie sprawę, że potrzebne jest w naszym regionie miejsce przyjazne dla działalności gospodarczej. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, ponieważ uznane marki w kraju i na świecie zdecydowały się na zakup działek na terenie PNT Rzeszów Dworzysko, co ma bezpośrednie przełożenie na wzrost zatrudnienia w naszym powiecie –mówi Józef Jodłowski Starosta Rzeszowski.

Podobnego zdania jest Koordynator Projektu PNT „Rzeszów-Dworzysko” Waldemar Pijar.

Nieprzypadkowo PNT Rzeszów-Dworzysko, którego właścicielem jest Powiat Rzeszowski nazywany jest gospodarczym sercem Podkarpacia. Większość gruntów już została sprzedana, a te które pozostały cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony czołowych firm w kraju i na świecie. Wkrótce poinformujemy o kolejnych inwestorach, którzy będą prowadzić na terenie parku działalność gospodarczą. Z chęcią podzieliliśmy się naszym doświadczeniem odnośnie stworzenia parku z naszymi gośćmi z Małopolski – mówi koordynator projektu.

Samorządowcy z Małopolski podkreślali doskonałe przygotowanie terenu pod inwestycję i zapowiedzieli, że rozwiązania jakie wprowadził Powiat Rzeszowski będą chcieli odwzorować na własnym terenie.

PNT „Rzeszów – Dworzysko” to atrakcyjny teren inwestycyjny o pow. 83,42 ha. Jest w pełni uzbrojony, znajduje się blisko autostrady A4, drogi ekspresowej S19, międzynarodowego lotniska Rzeszów – Jasionka oraz magistrali kolejowej E30 Niemcy – Polska – Ukraina. Do tej pory zainwestowało na tym terenie 18 przedsiębiorstw. Docelowo, pracę znajdzie tutaj ok. 3 tys. osób.