Wręczenie laurów 20. edycji Konkursu Podkarpacka Nagroda Samorządowa odbyło się 8 lutego 2021 r. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim się w Sali Kolumnowej . Wzięli w niej udział: wojewoda podkarpacki Ewa Leniart marszałek Władysław Ortyl, Kurator Konkursu Paweł Zając z Podkarpackiego Centrum Biznesu.

Główna nagroda dla najlepszych samorządów powędrowała decyzją Kapituły do:

W kategorii powiat: powiat rzeszowski Józef Jodłowski

W kategorii gmina: Gmina Zaleszany Paweł Gardy

W kategorii miasto: Miasto i Gmina Zagórz Ernest Nowak

Podkarpacka Nagroda Samorządowa jest skierowana do wszystkich samorządów Podkarpacia, szczebla powiatowego, gminnego i miejskiego. Celem plebiscytu jest między innymi prezentowanie i dokumentowanie osiągnięć lokalnych małych ojczyzn.

Nagrody zostały wręczone dla najlepszego burmistrza, wójta i starosty województwa podkarpackiego.

Oto wyniki 20 edycji Konkursu Podkarpacka Nagroda Samorządowa:

Podkarpacki Lider Samorządności otrzymały następujące jednostki:

Miasto Rzeszów– Prezydent Tadeusz Ferenc

Miasto Stalowa Wola –  Prezydent Lucjusz Nadbereżny

Powiat rzeszowski– Starosta Józef Jodłowski

Powiat jarosławski – Starosta Stanisław Kłopot

Powiat stalowowolski – Starosta Janusz Zarzeczny

Laureatem w kategorii powiaty jest powiat rzeszowski – starosta Józef Jodłowski.

Laureatem w  kategorii Gminy jest Gmina Zaleszany – Wójt Paweł Gardy

Laureatem w kategorii miasta jest Miasto i Gmina Zagórz – Burmistrz Ernest Nowak.

Gratulujemy  wszystkim Laureatom oraz Wyróżnionym oraz życzymy dalszych sukcesów i pomyślności.