26 maja 2021 r. w Sali Sesyjnej Rady Powiatu Rzeszowskiego odbył się wernisaż, na którym zaprezentowano prace konkursowe “Pogranicze w Obiektywie”, wręczono nagrody i dyplomy laureatom konkursu.

26 maja 2021 r. odbył się uroczysty wernisaż wystawy prac nagrodzonych w konkursie “Pogranicze w Obiektywie” połączony z wręczeniem nagród i podsumowaniem konkursu.

Zaprezentowane prace laureatów były wspaniałą okazją do zapoznania się ze sztuką współczesnej fotografii, wrażliwością fotograficzną uczestników oraz umiejętnością uchwycenia za pomocą aparatu piękna skrywającego się po obu stronach polsko – słowackiej granicy. Wiele miejsc i faktów z historii naszego pogranicza jest wciąż nieodkrytych bądź niedostatecznie promowanych. Ten wspólny projekt miał na celu przybliżenie ich odbiorcom poprzez fotografię.

Wydarzenie było również okazją do zaprezentowania osiągnięć związanych z realizacją projektu, w ramach którego zaprezentowano film promocyjny oraz spoty video z pogranicza polsko – słowackiego.

Wernisaż odbył się w ścisłym reżimie sanitarnym, przy udziale wąskiego grona zaproszonych gości, z telekonferencją partnerów projektu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i  wyróżnionym. Życzymy dalszych sukcesów, niezwykłych pomysłów, niepowtarzalnych i różnorodnych tematów do fotografowania.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Interreg V-A Polska Słowacja 2014-2020.