Najlepsi polscy kierowcy rajdowi rywalizowali w jubileuszowym 30. Rajdzie Rzeszowskim, którego odcinki specjalne wiodły po drogach powiatu rzeszowskiego. Jednym z najbardziej znanych jest odcinek specjalny na OS-ie w gminie Lubenia. Powiat Rzeszowski był instytucją wspierającą 30. Rajd Rzeszowski, który uważany jest za jedno z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych na Podkarpaciu.

Na trasie liczącej niespełna 153 km, podzielonej na 11 OS-ów, najlepsza okazała się czeska załoga Erik Caiskierowca – kierowca i Jindriska Zakova – pilot, jadąca Fordem Fiesta MkII Rally2, która w pokonanym polu zostawiła liderów Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Mikołaja Marczyka z pilotem Szymonem Gospodarczykiem w Skodzie Fabii Evo. Na ostatnim stopniu podium uplasował się Grzegorz Grzyb z pilotem Michałem Poradziszem, jadący również Skodą.

Marma 30. Rajd Rzeszowski był eliminacją Rajdowego Pucharu Europy FIA ERT, FIA CEZ / ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP) / Rajdowych Mistrzostw Słowacji, MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (HRSMP), oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska (RSMŚl). Zwycięskim załogom gratulujemy i cieszymy się, że jako powiat mogliśmy wesprzeć tak prestiżowe zawody.

(Woj.)