Święto Plonów w Powiecie Rzeszowskim

Druga połowa sierpnia to czas Święta Plonów. Tak jest w Powiecie Rzeszowskim, gdzie w ostatnią niedzielę (22.08.2021) odbyły się dożynki gminy Sokołów Młp., Świlcza oraz Tyczyn.

Gmina Sokołów Młp. obchodziła dożynki na stadionie sportowym w Nienadówce. Tamtejsi rolnicy przygotowali 14 misternie wyplecionych wieńców. Powiat Rzeszowski podczas tej uroczystości reprezentowała Lucyna Sokołowska Członek Zarządu Powiatu Rzeszowskiego. Dożynki w Nienadówce były też okazją do propagowania Narodowego Programu Szczepień. SP ZZOZ „Sanatorium” w Górnie, podlegający Powiatowi Rzeszowskiemu, zorganizował mobilny punkt szczepień, w którym wszyscy chętni mogli się zaszczepić bez stania w kolejce i bez wcześniejszej rezerwacji. Z kolei dożynki gminne w Świlczy odbyły się na stadionie w Rudnej Wielkiej. Powiat reprezentował Tadeusz Pachorek Członek Zarządu Powiatu Rzeszowskiego. Tam też była możliwość zaszczepienia się w mobilnym punkcie szczepień przygotowanym przez Powiat Rzeszowski (ZOZ Nr 2 w Rzeszowie).

Około siedmiu wieńców przygotowali mieszkańcy gminy Tyczyn. Powiat Rzeszowski reprezentował Mariusz Tereszkiewicz Kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Rzeszowie. Tereny tej gminy są dobrze znane kierownikowi Tereszkiewiczowi, ponieważ zeszłoroczne nawałnice spowodowały tu liczne podtopienia. Biuro Zarządzania Kryzysowego przygotowało raport o zniszczeniach, na podstawie którego powiat otrzymał dotacje z zewnątrz. Dzięki nim przeprowadzono remont infrastruktury drogowo – mostowej, uszkodzonej przez powódź. Podczas uroczystości kierownik Tereszkiewicz odczytał list okolicznościowy skierowany do rolników od Starosty Rzeszowskiego Józefa Jodłowskiego.

Woj.