XIII edycja wojewódzkiego konkursu pod hasłem: ”SAMOCHODEM W DOROSŁE ŻYCIE” w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

W dniu 07 marca 2023r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbyła się XIII edycja wojewódzkiego konkursu pod hasłem: „SAMOCHODEM W DOROSŁE ŻYCIE”, nad którym patronat honorowy objął Starosta Rzeszowski – Pan Józef Jodłowski.

Uroczystego otwarcia konkursu dokonali m.in: Wicestarosta Rzeszowski Pan Marek Sitarz oraz Dyrektor szkoły Pani Halina Cygan.

Komisja konkursowa w składzie: Pan Marcin Kałamucki – kierownik szkolenia praktycznego, Pani Anna Fara, Pan Krystian Serwatka, Pan Piotr Cygan i Pan Paweł Łukasiewicz – nauczyciele nauki jazdy oraz przedmiotów zawodowych dokonała oceny wszystkich prac i wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce – Łukasz Tymowicz – Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie,

II miejsce – Jakub Młynek – Zespół Szkół Technicznych w Łańcucie,

III miejsce – Sebastian Głód – Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica w Krośnie

Wyróżnienia:

– Krzysztof Krzywiński – Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie,

– Miłosz Furman – Zespół Szkół Samochodowych im. Obrońców Westerplatte w Rzeszowie,

– Piotr Mikrut – Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy, Adrian Woźniak – Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie,

– Konrad Koszela – Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica w Krośnie,

– Klaudiusz Kolano – Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie,

– Michał Krzysik – Zespół Szkół nr 2 im Grzegorza z Sanoka w Sanoku.

Starostwo Powiatowe w Rzeszowie oprócz honorowego patronatu ufundowało także atrakcyjne nagrody dla każdego z laureatów konkursu oraz przekazało na ręce organizatorów zasłużone gratulacje. Celem konkursu było popularyzowanie przepisów ruchu drogowego wśród młodych osób, rozwijanie ich zainteresowań motoryzacyjnych oraz zbadanie ich kompetencji i uzdolnień w tym obszarze. Podczas przerwy konkursowej, uczniowie uczestniczyli w specjalnych pokazach przygotowanych przez pracowników naukowych, służby medyczne i ratunkowe.

fot. Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie