Współpraca w ramach programu Interreg Europa Środkowa na lata 2021-2027

W tym tygodniu partnerzy projektu Central Mountains oraz Stowarzyszenia Euroregion Karpacki w ramach programu Interreg Europa Środkowa na lata 2021-2027 gościli w czeskich Karkonoszach, gdzie wspólnie z zagranicznymi współuczestnikami omawiali zarządzanie, komunikację i kolejne działania projektowe.

W Ekocentrum DOTEK poznano zasoby kulturowe regionu, zaś w gminie Horni Mala Upa zapoznano się z ciekawymi pomysłami dot. współpracy samorządów lokalnych z przedsiębiorcami jak Pivovar Trautenberk i Nadechni se.

Podczas wyjazdu skupiano się także na rozwiązaniach, które warto uwzględnić przy tworzeniu transgranicznych obszarów funkcjonalnych na obszarze Sudetów. Do tego poznajemy produkty wchodzące w skład regionalnej marki Krkonose. Nie zabrakło także warsztatów rękodzielniczych, podczas których uczestnicy mogli poznać ciekawe techniki wykonywania ozdób choinowych.