42 lata temu w Polsce ogłoszono Stan Wojenny

13 grudnia 1981 r. na terenie całego kraju wprowadzony został stan wojenny, podczas którego życie straciło około 100 osób.  Na większość polskich ulic wyjechały czołgi oraz wozy opancerzone z oddziałami wojsk i milicji. Był to dzień, w którym zostały zawieszone prawa i swobody obywatelskie niszczące nadzieję na szybkie zmiany demokratyczne w kraju.

W 42. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce w Kościele Farnym w Rzeszowie o godz. 12.00 odbyła się Msza Św. w intencji Ojczyzny i ofiar stanu wojennego, a bezpośrednio po niej złożenie wiązanek oraz zniczy pod Krzyżem Misyjnym, w której Powiat Rzeszowski reprezentowali: Tadeusz PachorekWicestarosta Rzeszowski oraz Tomasz WojtonPrzewodniczący Rady Powiatu Rzeszowskiego.