Sukces uczniów Technikum Ekonomicznego z Sokołowa Małopolskiego w Podkarpackim Turnieju Szkół Ekonomicznych

Sukces uczniów Technikum Ekonomicznego z Sokołowa Małopolskiego w Podkarpackim Turnieju Szkół Ekonomicznych

II miejsce drużynowo, III miejsce indywidualnie zajęli uczniowie Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkół w Sokołowie Małopolskim (instytucji podległej Powiatowi Rzeszowskiemu) w przeprowadzonym w ubiegłym tygodniu finale Podkarpackiego Turnieju Szkół Ekonomicznych „Finanse w pigułce”.

Była to I edycja turnieju, w którym uczestniczyło 33 uczniów z 11 szkół ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego. W finale, odbywającym się w rzeszowskim Zespole Szkół nr 2, 33 uczestników musiało wykazać się teoretyczną i praktyczną wiedzą z zakresu finansów, podatków i ubezpieczeń. Konkurs obejmował test indywidualny oraz zadanie praktyczne, rozwiązywane przez trzyosobowe zespoły, Uczestnicy mieli okazję wysłuchać również wykładu dr. Alfreda Szydełko – profesora Politechniki Rzeszowskiej „Zmiana formy ewidencji z podatkowej księgi przychodów i rozchodów na księgi rachunkowe.”

Ostatecznie drużyna sokołowskiego Technikum Ekonomicznego w składzie: Gabriela Węglarz, Kamila Chorzępa i Bartek Piróg zajęła II miejsce. Na trzecim miejscu indywidualnie uplasował się Bartek Piróg.

(s)

Fot. Zespół Szkół w Sokołowie Małopolskim