Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Rzeszowskiego

Od godz. 9.00 w sali sesyjnej Powiatu Rzeszowskiego przy ul. Bernardyńskiej 7 w Rzeszowie obraduje konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Rzeszowskiego.

Gościnnie w spotkaniu bierze udział Marek Sitarz – Starosta Rzeszowski oraz Józef Jodłowski – Senator RP. Posiedzeniu przewodniczy Krzysztof Grad Wójt Gminy Chmielnik.

Podczas spotkania poruszano temat naboru na środki finansowe w ramach Krajowego Planu Odbudowy oraz środkach przeznaczonych na wdrożenie reformy planowania i zagospodarowania przestrzennego w gminach czy możliwości skorzystania z programu BCU dla gmin i miast, które posiadają mocny sektor gospodarczy.

W ramach tego programu w powiecie rzeszowskim tworzone jest obecnie Branżowe Centrum Umiejętności przy Zespole Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie w dziedzinie technika weterynaryjna w ramach konkursu “Utworzenie i wsparcie funkcjonowania 120 branżowych centrów umiejętności (BCU)”.