Wizyta studyjna w Alpach – przegląd realizacji projektu

Wizyta studyjna w  Alpach – przegląd realizacji projektu

W dniach 5-6 czerwca br. pracownicy Powiatu Rzeszowskiego i Stowarzyszenia Euroregion Karpacki wzięli udział w wizycie studyjnej w Alpach, w pięknym i spokojnym Mallnit w Austrii.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich partnerów projektu oraz przedstawicielki Wspólnego Sekretariatu Programu Interreg Europa Środkowa w Wiedniu.

Pierwszy dzień wizyty to czas na śródokresowy przegląd projektu Central Mountains, omówienie pakietów roboczych, działań komunikacyjnych oraz przedstawienie planów na przyszłość.

Po spotkaniu partnerzy mieli okazję zwiedzić Park Narodowy Hohe Tauern, który jest największym obszarem chrobionym w Europie Środkowej, co pozwoliło na zebranie informacji jak zrównoważony rozwój, turystyka i ochrona środowiska mogą wspólnie „działać” oraz jak zarządzać tego typu systemem.

W drugim dniu wizyty partnerzy projektu przeanalizowali metodologię i podejście do realizacji działań pilotażowych, które będą realizowane w ciągu najbliższych miesięcy w ramach projektu.

Wizyta studyjna pozwoliła na omówienie uwag związanych z realizacją projektu w ciągu minionego roku, oraz zebraniu dobrych praktyk i wytycznych na kolejne miesiące działań projektowych.

Organizatorem spotkania w Mallnitz był partner projektu Alpine Pearls z Austrii.