IV Festiwal Kultury Lasowiackiej

6 lipca 2024 r. rozpoczął się IV Festiwal Kultury Lasowiackiej w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zainaugurowany Mszą Św. Lasowiacką w zabytkowym Kościele Świętego Marka, której przewodniczył ks. bp Jan Wątroba.

Głównym celem festiwalu jest wsparcie ochrony dziedzictwa kulturowego Lasowiaków, wzmocnienie poczucia tożsamości i identyfikacji oraz wykorzystanie kultury lasowiackiej do rozwoju kulturalnego, turystycznego oraz gospodarczego Województwa Podkarpackiego.

W uroczystości wzięli udział – reprezentując Powiat Rzeszowski – Jerzy Bednarz Wicestarosta Rzeszowski oraz Damian Drąg – Radny Powiatu Rzeszowskiego oraz Dyrektor Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

W trakcie inauguracji uczestnicy mieli okazję wziąć udział w licznych warsztatach, pokazach rzemiosł oraz degustacjach.