Nowe projekty wsparcia osób z niepełnosprawnościami w Powiecie Rzeszowskim

W siedzibie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – Oddziału Podkarpackiego przy ul. Rejtana w Rzeszowie miało miejsce spotkanie mające na celu podpisanie umów pomiędzy Powiatem Rzeszowskim, a PFRON na realizację zadań:

Projektu Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie pn.

Organizacja nowych stanowisk pracy oraz samozatrudnienie skierowane do osób z niepełnosprawnościami z powiatu rzeszowskiego zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy jako osoby bezrobotne lub poszukujące pracy, nie pozostające w zatrudnieniu. Wsparcie osób z niepełnosprawnościami w zakresie usług i instrumentów rynku pracy”.

Wartość realizacji zadania: 102 500,00 zł

To bardzo dobra wiadomość, gdyż każda forma wsparcia w znalezieniu zatrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami pozwala stać się im niezależnym i uczestniczyć w życiu społecznym.

Projektu Gminy Lubenia pn.

Zakup 9-cio osobowego busa na potrzeby osób niepełnosprawnych z terenu Gminy Lubenia”.

Wartość realizacji zadania: 147 600,00 zł

Posiadanie busa będzie miało niewątpliwie duży wpływ na codzienne funkcjonowanie poprzez likwidację barier transportowych, utrudniających osobom niepełnosprawnym dostęp do usług oraz wszechstronnej rehabilitacji.

Umowę podpisali:

• Ze strony Powiatu Rzeszowskiego:

– Krzysztof Jarosz – Starosta Rzeszowski,

– Jerzy Bednarz – Wicestarosta Rzeszowski.

• Ze strony PFRON Oddział Podkarpacki:

-Maciej Szymański – Dyrektor Oddziału Podkarpackiego PFRON.

W podpisaniu umowy uczestniczył: Dariusz Tłuczek – Skarbnik Powiatu Rzeszowskiego.