20. Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Carpathia Festival” w Rzeszowie

Za nami jedno z najważniejszych wydarzeń wokalnych w stolicy Podkarpacia – Carpathia Festival.

Podczas otwarcia jubileuszowego XX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie był obecny Starosta Rzeszowski – dr Krzysztof Jarosz wraz z małżonką, który objął wydarzenie patronatem honorowym

Festiwal organizowany przez Fundację Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia i Centrum Sztuki Wokalnej na czele z dyrektor Anną Czenczek już w 18 lat temu zyskał status zasięgu międzynarodowego. Do tej pory na „Carpathia Festival” zgłosili się wokaliści i zespoły z 33 krajów świata. Wokalista bądź zespół, aby zwyciężyć i zdobyć Grand Prix musi pokonać w eliminacjach kilkuset konkurentów z kilkudziesięciu krajów.

fot.: Dominik Matuła | Carpathia Festival