"PCI ProtoLab – Przestrzeń niekończących się możliwości" dla edukacji

Powiat Rzeszowski, angażując się w projekty w obszarze oświaty, wspiera młodych ludzi, m.in. poprzez tworzenie nowych, inspirujących środowisk edukacyjnych, otwierających szerokie perspektywy dla ich dalszego rozwoju.

W działalność tę wpisuje się, zorganizowane w dniu 5 sierpnia 2024 r., w siedzibie Starostwa Powiatowego w Rzeszowie, spotkanie z przedstawicielami placówek oświatowych pozostających w gestii powiatu rzeszowskiego. Na spotkaniu obecny  był Pan Michał Tabisz Prezes Podkarpackiego Centrum Innowacji, który przedstawił ofertę programu „PCI ProtoLab – Przestrzeń niekończących się możliwości”.

PCI jest instytucją, która wspiera podkarpackie projekty naukowe oraz rozwija innowacyjne pomysły młodych osób. Oferuje także przestrzeń dla młodych, kreatywnych ludzi chcących zdobywać wiedzę i nowe umiejętności.

Podczas spotkania zastanawiano się również nad programami mentorskimi oraz kierunkami współpracy z przedsiębiorcami, by w jak największym stopniu przygotować młodych ludzi do pracy zawodowej. W spotkaniu uczestniczyli: dr Krzysztof Jarosz Starosta Rzeszowski oraz Wicestarosta Jerzy Bednarz.