Podpisanie umowy na budowę obiektu mostowego na rzece Głęboka

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Rzeszowie odbyło się spotkanie w celu podpisania umowy pomiędzy: POWIATEM RZESZOWSKIM – Zarządem Dróg Powiatowych w Rzeszowie,
a Wolmost Spółka z o.o. z siedzibą w Rzeszowie.

W spotkaniu uczestniczyli :

Pan Krzysztof Jarosz – Starosta Rzeszowski

Pan Jerzy Bednarz – Wicestarosta Rzeszowski

Umowę na realizację zadania pn.:

Budowa obiektu mostowego na rzece Głęboka wraz z rozbiórką istniejącego obiektu mostowego
w ciągu drogi powiatowej Nr 1365R Kamień – Podlesie – Kamień w km 3+194 wraz z przebudową dojazdów w niezbędnym zakresie
podpisali:

Pan Marek Radion – Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Rzeszowie

Pan Zbigniew Wolan – Prezes WOLMOST Sp. z o.o. w Rzeszowie

Planowany zakres robót obejmuje rozbiórkę istniejącego mostu drewnianego na rzece Głęboka oraz budowę nowego obiektu mostowego o konstrukcji żelbetowej o długości ponad 12 m i szerokości użytkowej 9,05 m, obejmującej jezdnię o szerokości 6,0 m, jednostronny chodnik o szerokości 2,30 m oraz opaskę bezpieczeństwa o szerokości 0,75 m. W ramach prac zostaną przebudowane dojazdy do obiektu mostowego oraz umocnione dno i skarpy koryta rzeki.

Wartość zadania: 2 363 252,26 zł,

Zadanie współfinansowane jest z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa.

Planowany termin realizacji zadania: grudzień 2024 r.