XXV Pielgrzymka Służb Mundurowych w Leżajsku

Tegoroczna, jubileuszowa XXV Pielgrzymka Służb Mundurowych Województwa Podkarpackiego oraz XXV Dożynki Powiatowe w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku odbyły się pod patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Podczas nabożeństwa nastąpiło odnowienie aktu zawierzenia służb mundurowych Matce Bożej Leżajskiej, w którym mundurowi przyrzekli coroczne pielgrzymowanie w dniu 8 września przed Jej Cudowny Obraz.

Udział w jubileuszowym święcie wziął także Wicestarosta Rzeszowski – Jerzy Bednarz. Uroczystości dożynkowe od wieków wpisują się w tradycję ludową, są symbolem dorobku, ciężkiej pracy rolników i stanowią wyraz hołdu społeczności wiejskiej najściślej związanej z gospodarstwem i ziemią.

fot: asp. M. Krzywonos | Policja Podkarpacka i Powiat Rzeszowski