Wystawa pokonkursowa V Powiatowego Konkursu Plastycznego - "Wielkanoc 2016 pt. Stroik Wielkanocny"

W dniach 21.03 – 8.04 w sali klubowej Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim obejrzeć można będzie wystawę pokonkursową V Powiatowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci, Młodzieży, Dorosłych i Osób Niepełnosprawnych “Wielkanoc 2016 pt. Stroik Wielkanocny” organizowanego pod patronatem Starosty Rzeszowskiego.

Przedmiotem Konkursu były prace – STROIKI WIELKANOCNE – w formie przestrzennej: wiszące i stojące, wykonane różnymi technikami, własnoręcznie, z materiałów takich jak: papier, tkanina, bibuła, krepina, wstążki, sznurek itp. oraz gałązki drzew, mech, piórka, susz roślinny, jajeczka itp. Każdy uczestnik mógł dostarczyć na Konkurs jeden stroik.

Na Konkurs wpłynęło 170 stroików stojących i wiszących z placówek oświatowo-kulturalnowychowawczych powiatu rzeszowskiego oraz ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Spiach w powiecie kolbuszowskim.

Komisja oceniając prace stwierdziła, że nadesłane na Konkurs stroiki prezentują wyrównany poziom, w większości są zgodne z Regulaminem Konkursu, starannie wykonane, pomysłowe,różnorodne. Przeważały stroiki tradycyjne, choć nie brakowało również tych bardziej odważnych, nowoczesnych i oryginalnych.
Wraz z Komisją i Organizatorami pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w V Konkursie Plastycznym pod hasłem „Stroik Wielkanocny”. Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym oraz życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w twórczej pracy.

Poniżej do pobrania Protokół z komisyjnej oceny nadesłanych prac.