XII Powiatowy Jesienny Konkurs Tenisa Stołowego pod patronatem Starosty Rzeszowskiego

I. CEL:

1. Upowszechnienie sportu i rekreacji wśród dzieci, młodzieży, dorosłych, rodzin.

2. Integracja osób niepełnosprawnych na terenie Powiatu Rzeszowskiego.

3. Popularyzacja tenisa stołowego jako dyscypliny sportu, możliwej do uprawiania w każdych warunkach.

II. UCZESTNICY:

W Turnieju uczestniczyć mogą osoby niepełnosprawne oraz po 4 osoby w każdej kategorii wiekowej, za wyjątkiem zawodników, którzy w bieżącym bądź poprzednim sezonie rozgrywkowym rozegrali przynajmniej jeden mecz w rozgrywkach III lub wyższej ligi tenisa stołowego (nie dotyczy kategorii do lat 13 – urodzeni w 2003 roku i młodsi, a także osób powyżej 40 lat – urodzeni w 1976 roku i starsi).

III. ORGANIZATORZY:

• Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Młp.

• Zespół Szkół im. J. Pawła II w Sokołowie Młp.

IV. TERMIN I MIEJSCE:

• 20 listopada 2016 r. (niedziela) – weryfikacja i losowanie w godz. 9:00 – 9:30, rozpoczęcie o godz. 10:00.

• Hala sportowa Zespołu Szkół im. J. Pawła II w Sokołowie Młp., ul. Lubelska 41

V. SYSTEM WSPÓŁZAWODNICTWA:

1. Zawody przeprowadzone będą w grach indywidualnych wg przepisów Polskiego Związku Tenisa Stołowego, systemem pucharowym lub każdy z każdym. Decyzję dotyczącą wyboru systemu podejmują Organizatorzy przed zawodami.

2. Współzawodnictwo rozgrywane będzie w siedmiu grupach wiekowych dla dziewcząt i chłopców oraz kobiet i mężczyzn:

• do 13 lat (urodzeni w 2003 roku i młodsi)
  • od 14 do 16 lat (urodzeni w latach 2000 – 2002)
  • od 17 do 19 lat (urodzeni w latach 1997 – 1999)
  • od 20 do 39 lat (urodzeni w latach 1977 – 1996)
  • od 40 do 55 lat (urodzeni w latach 1961 – 1976)
  • 56 lat i powyżej (urodzeni w roku 1960 i starsi)

osoby niepełnosprawne zdolne brać udział w zawodach sportowych bez względu na wiek z widocznym upośledzeniem psychofizycznym.

VI. NAGRODY:

Dyplomy, puchary i nagrody za zdobycie I miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych; za II i III miejsca – nagrody i dyplomy.

VII. SPRAWY RÓŻNE:

1. Koszty organizacji, nagrody, gorący posiłek pokrywają organizatorzy.

2. Zgłoszenia (wg załączonego druku) prosimy przesłać na adres MGOKSiR lub pocztą elektroniczną

na adres mgoksir@sokolow-mlp.pl do dnia 14 listopada 2016 r.

3. We wszystkich sprawach związanych z organizacją Turnieju prosimy zwracać się do

Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury Sporty i Rekreacji w Sokołowie Młp., ul. Lubelska 5,

tel./ fax. 17 7729053 w godz. 7:00-16:00 od poniedziałku do piątku.

Regulamin wraz z kartą zgłoszenia dostępny jest poniżej oraz na stronie internetowej www.mgoksir-sokolow.pl