Czempioni Sportowej Polski

Czempioni Sportowej Polski

XVII edycja wydarzenia zgromadziła blisko 300 osób, laureatów tegorocznych wyróżnień oraz przyjaciół Klubu Sportowa Polska i sympatyków sportowej Polski. Oprócz Powiatu wyróżnienia otrzymało blisko 140 podmiotów działających na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej i krzewienia sportu wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnych. Przedstawiciele najaktywniejszych samorządów i firm, dzięki zaangażowaniu i działalności których baza sportowo-rekreacyjna w naszym kraju jest z roku na rok coraz lepsza i nowocześniejsza odebrali zasłużone nagrody z rąk najlepszych polskich sportowców – olimpijczyków.

Sportowy Obiekt Roku

Kapituła konkursu na podstawie nominacji marszałków województw nadała tytuł SPORTOWY OBIEKT ROKU 2016 sześciu obiektom. To inwestycje zrealizowane z dużym i rzetelnym zaangażowaniem inwestorów oraz firm budowlanych: Hala sportowo-widowiskowa Studium Wychowania Fizycznego Politechniki Wrocławskiej, Centrum Sportów Zimowych w miejscowości Ptaszkowa, z narciarską trasą biegową i hotelem, Maneż przy Zespole Szkół Techniczno – Weterynaryjnych w Trzcianie Powiat Rzeszowski, Swarzędzka Hala Sportowa, Centrum Sportowe Kosakowo oraz Hala sportowo-widowiskowa COD OPO w Zakopanem.

Inwestor na Medal

Na podstawie nominacji marszałków województw kapituła konkursu przyznała wyróżnienie szesnastu inwestorom najprężniej działającym i najaktywniejszym w latach 2015-2016, dbającym o prawidłowy przebieg procesu inwestycyjnego. W gronie Laureatów tego wyróżnienia znalazły się:

  • Miasto Jasło, Nowy Dwór Mazowiecki,
  • Gminy: Jedlicze, Nowa Sól, Żórawina, Strzyżewice, Potok Wielki, Pułtusk, Kosakowo,
  • Powiaty: Ostrowski, Lidzbarski, Rzeszowski, Garwoliński, Lubelski, a także Kuria Diecezjalna w Siedlcach i Politechnika Wrocławska.